Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania. Zostaw nam swój adres e-mail, a prześlemy do Ciebie bezpłatny e-book!

  Ból pleców jest dolegliwością, z którą boryka się większość z nas. Może to być zarówno ból kręgosłupa jak również ból spowodowany napięciem w stawach lub mięśniach.
  Przyczyn powstawania bólu pleców jest bardzo wiele.

  Schorzenia, które najczęściej powodują ból kręgosłupa to:

  • dyskopatia (uszkodzenie krążka międzykręgowego),
  • wady postawy ciała,
  • zmiany zwyrodnieniowe pojawiające się z wiekiem.

  Często jednak ból pleców jest pierwszym sygnałem niewłaściwego trybu życia. W tym wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • niewłaściwa pozycja ciała podczas pracy przy biurku,
  • nadwagę,
  • przeciążenia spowodowane niewłaściwym podnoszeniem ciężkich przedmiotów,
  • brak aktywności fizycznej,
  • napięcie psychiczne i długotrwały stres.

  Silne lub długotrwałe bóle pleców lub kręgosłupa znacznie wpływają na obniżenie jakości życia, zmniejszają aktywność. Na szczęście nie jesteśmy zupełnie bezradni. Ważne, aby do swojej codziennej aktywności wprowadzić ćwiczenia, które pozwolą zadbać o kręgosłup. W naszym e-booku znajdziecie przykłady 9 ćwiczeń, które mogą przynieść ulgę w bólu pleców – zwłaszcza odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wykonanie proponowanych przez nas ćwiczeń zajmie tylko kilka minut.

  Ważne aby pamiętać, że w przypadku nieustępujących nasilonych objawów bólowych, należy skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia fizjoterapeuty oraz indywidualnie opracowanego planu terapii. Z rehabilitacji w przypadku bólu pleców i kręgosłupa można skorzystać w przychodni, ale doskonałą alternatywą jest rehabilitacja domowa. Doświadczeni fizjoterapeuci przeprowadzą zabiegi rehabilitacyjne w domu Pacjenta, w dogodnym dla niego terminie.

  Jeśli długotrwałe bóle kręgosłupa to również Twój problem zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy. Nasi fizjoterapeuci pomogą Ci w walce z bólem.